Crystal Forest – szczegółowa recenzja gry

Star Star Star Star Star

Automaty do gier bardzo lubią się z tematyką fantastyczną. Biblioteki kasyn są dosłownie przepełnione grami prezentującymi wykreowane światy, które pozwalają nam zdystansować się od otaczającej nas rzeczywistości i doskonale się bawić w sieci. Jedną z takich produkcji jest Crystal Forest online opracowany przez studio WMS. Gra miała swoją premierę w 2015 roku, co można już w pewnym stopniu odczuć, ale piękny, wykreowany przez twórców świat kryształowego lasu mimo wszystko może zachwycać.

Gry tego typu zawsze powinno się dokładnie sprawdzać przed przejściem do rzeczywistej rozgrywki na prawdziwe pieniądze. W końcu, jeśli ktoś tworzy fantastyczny świat, wokół którego buduje rozgrywkę, to bardziej niż pewne jest to, że chce zaprezentować jakieś oryginalne rozwiązania. Gracz zawsze powinien być na to gotowy. Dlatego właśnie udostępniamy już na naszej stronie wersję Crystal Forest bez rejestracji. Uruchamiając grę w tym trybie, można mieć pewność, że otrzymało się wszystko to samo, co podczas rozgrywki na poważnie. Różnica występuje jedynie w pieniądzach, które tutaj są fikcyjne, co całkowicie wyklucza z rozgrywki emocje – czyli to, z czego znane są gry na pieniądze.

Symbole, wygrane i funkcje specjalne w Crystal Forest

Na ekranie pojawia się czternaście różnych symboli, z których trzynaście wypłaca wygrane za 3, 4 i 5 symboli na linii wypłacającej. Przy zakładzie o wartości 1, można liczyć na następujące wygrane.

Symbol X3 X4 X5
Wianek, Butelka 0,2 0,8 3,2
Latarnia, Różdżka 0,2 0,8 4
Grzyby 0,4 1,2 6
Kwiat 0,6 1,6 8
Królik 0,8 2 10
Niebieski grzyb, Biedronka, Motyl, Jednorożec, Wróżka 1 4 20
Jackpot 1,2 6 30

Symbolem specjalnym jest Wild, który zamienia się ze wszystkimi innymi obrazkami, łącząc się z nimi i ułatwiając tworzenie się kombinacji wygrywających. Pojawia się wyłącznie na bębnach 2, 3, 4 i 5.

Kolejna funkcja bonusowa nie jest bezpośrednio powiązana z samymi symbolami, ale wygranymi. Za każdym razem, kiedy na bębnach Crystal Forest gra pojawi się wygrana, aktywowany zostaje kryształ po lewej stronie. Obrazki znikną, a na ich miejsce opadną nowe. Jeśli w ten sposób trafi się drugą i kolejne wygrane, to aktywuje się drugi i trzeci kryształ, a następnie runda darmowych spinów, która w zależności od liczby kolejnych trafień może mieć 7, 10, 15, 25, i 50 bezpłatnych obrotów.

Cechy główne automatu do gier Crystal Forest

To standardowy tematyczny wideo slot o klasycznym formacie z pięcioma bębnami i trzema rzędami symboli. Zastosowano typową dla tego formatu liczbę 25 linii wygrywających, które są stale aktywne. Dzięki temu zakład ustawia się w bardzo prosty sposób, wybierając jedynie kwotę na każdą z aktywnych potencjalnych kombinacji utworzenia wygranych i zakład może wynieść od 0,25 do 125. RTP gry to 96%, co jest solidnym wynikiem, zapewniającym, że twórcy odpowiednio zoptymalizowali rozgrywkę pod kątem trafiania wygranych.

Funkcje specjalne, jakie ma Crystal Forest automat, to przede wszystkim Wild oraz darmowe spiny. Gra została także dostosowana do rozgrywki mobilnej. Użytkownik z powodzeniem może bawić się na telefonach, tabletach i komputerach – po prostu uruchamiając grę z tego samego źródła. Program po prostu dostosuje się do możliwości wybranego medium.

Przedstawienie rozgrywki na slocie Crystal Forest

Jedną z najmocniejszych stronę tej gry jest jej oprawa graficzna. Pomimo tego, że od premiery minęło już dobre kilka lat, co może być prawdziwą epoką w świecie gier, Crystal Forest automat do gry nadal prezentuje wyjątkowo wysoki poziom. Produkcja wydaje się nieco statyczna – jeśli w danym momencie nic się nie dzieje, to wszystko po prostu jest nieruchome, ponieważ twórcy nie zdecydowali się na żadne dodatkowe animacje, które nadałyby życia temu pięknemu lasowi w tle. Jeśli chodzi o zaprezentowane obrazki, to wszystko stoi na naprawdę wysokim poziomie. Las w tle jest skąpany w błękitnym świetle i sprawia oszałamiające wrażenie. Wszystkie ikony pojawiające się na bębnach są oryginalne i zaprojektowane w najmniejszym szczególe, dzięki czemu gra jako całość może się podobać.

Interfejs jest prosty i nieco odstaje od reszty, ale można to twórcom wybaczyć. To prosty pasek, który ma umożliwiać odczytanie wszystkich niezbędnych informacji oraz zapewnić możliwość wygodnej obsługi automatu do gier. Zastosowano zaledwie 3 przyciski, dzięki którym można w pełni wykorzystywać go wykorzystywać:

  • Tabela wypłat – przełącza grę na karty z dokładnym opisem działania maszyny.
  • Automatyczna gra – włącza specjalną funkcję, umożliwiającą zaprogramowanie slotu na 10, 50 100 lub 200 obrotów, z wyznaczeniem kilku dodatkowych kryteriów, kiedy losowanie powinno się zatrzymać.
  • Losowanie symboli – uruchamia losowanie na bębnach gry.

Jeśli ktoś chce osiągać jak najlepsze wyniki, to powinien najpierw dokładnie zapoznać się z tabelą wypłat. W ten sposób poznaje się potencjał, jaki ma Crystal Forest automat do gry i przygotowuje się do rozgrywki na poważnie. To w połączeniu z grą w wersji demo daje możliwość całościowego poznania slotu i skutecznie eliminuje błędy własne, które stanowią dużą część powodów, przegranych na automatach do gier. Dlatego nigdy nie należy lekceważyć żadnej gry – nawet tak prostej, jak Crystal Forest.

Crystal Forest gra – podsumowanie informacji

Crystal Forest to prosty, ale bardzo przyjemny standardowy automat do gier, który nie sili się na zaprezentowanie licznych innowacyjnych rozwiązań. Za miłą dla oka oprawą wizualną znajduje się rozgrywka, opierająca się głównie na wygranych ze standardowych kombinacji symboli. Jako przyjemny dodatek występuje funkcja bonusowa, umożliwiająca odebranie do 50 darmowych spinów oraz symbol Wild, który skutecznie zwiększa dynamikę rozgrywki. Cała reszta jest standardowa, dzięki czemu już po kilku chwilach gracz ma wszystko opanowane i może skupić się na tym, co najprzyjemniejsze – losowaniu symboli i trafianiu kolejnych wygranych.

Zachęcamy do wypróbowania naszej wersji gry hazardowe Crystal Forest demo, która przybliży gracza do rozgrywki na tym automacie i pomoże podjąć decyzję o rozpoczęciu zabawy na prawdziwe pieniądze. To nic nie kosztuje, a z pewnością pomoże w lepszym opanowaniu gry i upewnieniu się, że wszystko jest dokładnie takie, jak się oczekuje. Jeśli gracz zdecyduje, że wszystko mu odpowiada, to pozostaje już tylko życzyć szczęścia w kasynie na prawdziwe pieniądze – tego nigdy za mało. Zwłaszcza jeśli mowa o 8-krotnym wygraniu następujących po sobie trafień zgodnie z główną funkcją bonusową.