Hugo – szczegółowa recenzja automatu do gier

Star Star Star Star Star

Chyba wszyscy dorośli pamiętają grę Hugo. Ten sympatyczny troll był kiedyś jedną z większych atrakcji w większości polskich domów, kiedy dzieciaki próbowały się dodzwonić do programu, żeby zagrać na antenie i spróbować wygrać różne nagrody. Studio Play’n Go postanowiło odświeżyć tę postać i w 2016 roku wydało Hugo automat do gry hazardowe, który najprawdopodobniej jest skierowany do tych samych osób, które dwie dekady wcześniej z wypiekami na twarzy obserwowały popularny program telewizyjny. Jak przystało na Play’n Go, produkcja prezentuje się wręcz spektakularnie i łudząco przypomina to, co pojawiało się na ekranach telewizorów. Od czasu do czasu nawet pojawia się główny bohater i puka w ekran w ten sam sposób, jak robił to kiedyś. To wszystko wywołuje przyjemne nostalgiczne wspomnienia, które z pewnością pojawią się u każdej osoby, która miała styczność z tą grą w przeszłości.

Automat do gier można przetestować już na naszej stronie internetowej. Wystarczy po prostu włączyć go bez wymogu rejestracji i Hugo demo włączy się automatycznie, zapewniając praktycznie niekończący się potencjał do zabawy. To najlepszy sposób na zapoznanie się z grą, jej funkcjami oraz symbolami i opracowanie odpowiedniej strategii, która będzie adekwatna do możliwości danej osoby. W ten sposób można zminimalizować ryzyko i skutecznie wyeliminować błędy związane z nieznajomością danej produkcji.

Tabela wypłat i bonusy pojawiające się podczas gry w Hugo

Jak przystało na produkcję Play’n Go, można liczyć na różne funkcje specjalne oraz standardowe wygrane z symboli. Nagrody pojawiają się na liniach wypłacających od lewej do prawej. Hugo online przy zakładzie ogólnym na 10 aktywnych linii, wynoszącym 2, przy trafieniu danej kombinacji wypłaca następujące wygrane.

Symbol X2 X3 X4 X5
10, J, Q 5 20 100
K, A 10 50 150
Kilof, Dynamit 15 75 250
Worek złota 2 20 150 500
Grudka złota 3 25 250 750
Scylla (Scatter) 1 3 15 150
Hugo (Hugo) 10 100 1 000 2 000

Funkcje bonusowe działają zgodnie z dwoma podstawowymi symbolami specjalnymi:

  • Wild (Hugo) – ikona uniwersalna, która może tworzyć kombinacje wygrywające ze wszystkimi innymi symbolami z wyjątkiem Scattera.
  • Scatter (Scylla) – obrazek, który wypłaca nagrody za liczbę wystąpień na ekranie. Dodatkowo umożliwia uruchomienie rundy z darmowymi spinami
  • Runda darmowych spinów – po trafieniu przynajmniej trzech Scatterów gra przełącza się na tryb bonusowy. Użytkownik wybiera sobie, symbol swojej rundy bonusowej i rozpoczyna rozgrywkę ze znacznie podwyższonym potencjałem do trafiania wygranych.
  • Skrzynia skarbów – trafienie trzech skrzyni uruchamia specjalną rundę dodatkową, która umożliwia zdobycie nagrody, wynoszącej nawet 500x zakład nominalny.

Możliwości są naprawdę rozbudowane. Dlatego można mieć pewność, że podczas rozgrywki na ekranie regularnie będą pojawiać się różne funkcje specjalne, co znacząco uatrakcyjnia zabawę.

Charakterystyka slotu Hugo

Hugo gra opiera się na standardowym schemacie rozgrywki i pod względem mechaniki losowania symboli niczym się nie różni od tysięcy innych produkcji na rynku. To typowa maszyna z pięcioma bębnami, które losują po trzy ikony. Twórcy zdecydowali się zastosować zaledwie 10 linii wypłacających, co prawdopodobnie jest wypadkową licznych, zróżnicowanych funkcji specjalnych, które zwiększają potencjał do zabawy. RTP gry stoi na przyzwoitym poziomie 94%, a zmienność wyników potwierdza zależność funkcji specjalnych do liczby linii wypłacających i jest średnia. To znaczy, że wygrane trafiają się regularnie i nie ma pomiędzy nimi przepaści pod względem wartości. Zakład ustawia się poprzez wybranie liczby aktywnych linii (zaleca się zawsze ustawiać na 10) oraz ustawienie liczby i wartości monet. Dzięki temu praktycznie każdy może dobrać jego wartość w taki sposób, żeby poczuć się usatysfakcjonowanym. Minimalny i maksymalny zakład to kolejno 0,01 i 100.

Maszyna została dostosowana do wszystkich aktualnych standardów. Można skorzystać z opcji automatycznej gry, przycisku bet max, a na bębnach pojawiają się popularne ikony Wild oraz Scatter, który uruchamia bonus darmowych spinów. Hugo online działa także zgodnie z urządzeniami mobilnymi. Gra samoczynnie dostosowuje się do ich rozmiarów, pozwalając na możliwie najwygodniejszą rozgrywkę.

Oprawa graficzna oraz rozgrywka na automacie Hugo

Tym, co najbardziej rzuca się w Hugo poza możliwościami funkcji specjalnych, jest oprawa graficzna produkcji. Play’n Go ponownie udowadnia, że należy do absolutnej czołówki topowych dostawców gier losowych dla kasyn internetowych. Nie dość, że maszyna ma niezwykle dopracowaną rozgrywkę, to wygląda praktycznie tak samo, jak wizja zapamiętanego telewizyjnego pierwowzoru – oczywiście z dostosowaniem jakości grafiki. Wszystkie postacie wyglądają niczym wyjęte z animacji dla dzieci, a symbole są bardzo ładnie i odpowiednio dostosowane do tematyki gry.

Interfejs użytkownika również został idealnie wkomponowany w świat Hugo. Przyciski, jak i same bębny znajdują się na drewnianych konstrukcjach, co umożliwia zanurzenie się w tym bajkowym świecie i zatracenie w przyjemnej i satysfakcjonującej rozgrywce. Na dolnym pasku można odczytać, jakie gracz ma saldo, oraz ile wynosi zakład. Dodatkowo można skorzystać z kilku przycisków, które zapewniają następujące możliwości:

  • Coin value – ustawienie wartości monety.
  • Bet max – ustawienie maksymalnej wartości zakładu jednym kliknięciem.
  • Spin – uruchomienie losowania na bębnach.
  • Paytable – przejście do tabeli wypłat.
  • Autoplay – włączenie automatycznej gry.

Tabela wypłat to jedno z najważniejszych miejsc, w które należy się udać na początkowym etapie zabawy. Uruchamiając Hugo automat w wersji demo i poznając jego możliwości przedstawione w tabeli wypłat, można wszystko na spokojnie sprawdzić i upewnić się, że wszystko jest zrozumiałe. Następnie można przejść do zabawy na prawdziwe pieniądze w kasynie online.

Hugo automat do gier – podsumowanie recenzji

Jeśli ktoś spotkał się kiedyś z automatami od Play’n Go, to doskonale zdaje sobie sprawę, że tych slotów raczej nie trzeba nikomu polecać. Produkcje tej firmy zawsze stoją na najwyższym światowym poziomie. Dlatego wystarczającym powodem do wypróbowania tej produkcji jest to, że ktoś nie miał okazji się przy niej zabawić. Każda gra od Play’n Go jest warta uwagi i Hugo nie jest wyjątkiem od tej reguły. Mimo wszystko zachęcamy, żeby przetestować wersję Hugo bez rejestracji i sprawdzić sobie wszystkie z licznych bonusów, żeby móc czerpać jak najwięcej radości z rozgrywki. Wypróbowanie jest nielimitowane i całkowicie darmowe, więc nie ma się nad czym zastanawiać. Życzymy powodzenia. Kto wie, może w tym przypadku szczęście będzie bardziej sprzyjać podczas rozgrywki, niż przy dawnej zabawie przy telewizorach.