Legends of Ra

Star Star Star Star Star

Motyw egipski to sprawdzony, ale niezwykle popularny gatunek gier hazardowych w każdym kasynie online. Wiedzą o tym gracze, właściciele kasyn, ale i producenci gier – to właśnie dlatego slotów o tej tematyce powstaje praktycznie najwięcej. Gry te jednak często gubią się w natłoku podobnych slotów, co czyni znalezienie perełki, takiej jak Legends of Ra online, naprawdę trudnym.

O jakości gry powinien świadczyć już sam deweloper, który za nią stoi – Evoplay to w końcu firma uznana i sprawdzona, kochana przez graczy na całym świecie. Produkcja opisywana przez nas w tej recenzji też należy do jednych z ulubionych w wielu kasynach online. Co czyni ją wyjątkową? O tym najlepiej dowiedzieć się testując slot. W Legends of Ra bez rejestracji zagrać możesz na naszej stronie. Wersja demo slotu jest tutaj dostępna dla każdego, nawet bez zakładania konta w serwisie!

Jakie bonusy zdobyć można w Legends of Ra?

Początek naszej recenzji poświęcić chcemy na najważniejszą dla wielu graczy rzecz – czyli bonusy, jakie występują na tym automacie. Pierwszym z nich jest symbol Bonus. Trafienie przynajmniej 3 takich nagradza grającego specjalną grą bonusową. W trakcie niej należy wylosować jeden z 3 posągów, do którego przypisana będzie odpowiednia kwota wygranej.

Drugim bonusem jest Scatter, który w Legends of Ra gra ma dwie funkcje. Pierwszą z nich jest zastępowanie innych symboli – poza Bonusem – i tym samym zwiększaniem wygranych kombinacji. Oprócz tego, jeżeli grającemu uda się zdobyć przynajmniej 3 scattery, gdziekolwiek na automacie, gra uruchomi 12 darmowych spinów! Te odbywać się będą ze specjalnym rozwijanym symbolem, który zostanie wylosowany na początku darmowego grania. W trakcie darmowych spinów możemy ponownie na nie trafić – zasada jest ta sama, należy wylosować przynajmniej 3 Scattery.

A co z wygranymi na automacie? Przypisane są one do 9 różnych symboli – niektóre z nich przedstawiają kojarzone z egipskimi motywami rzeczy, takie jak Ankh czy skarabeusz. Pozostałe, wypłacające niższe wygrane, to klasyczne symbole takie jak A czy 10, stylizowane na egipskie motywy. Do wszystkich przypisane są następujące wypłaty:

Symbol x3 x4 x5
Ankh 11 111 555
Księga 5 30 500
Maska 4,50 44 222
Skarabeusz 3,50 11 88
A, K 1 6 18
Q, J, 10 0,50 3 10

Co wyróżnia grę Legends of Ra?

No właśnie, czy są jakieś rzeczy, które wyróżniają tę grę pod względem designu? Przede wszystkim jej grafika – niezwykle kolorowa i szczegółowa, zapadająca w pamięć. Pochwalić musimy także muzykę automatu. Świetnie wpasowuje się ona w klimat produkcji, dlatego zachęcamy do pozostawienia jej włączonej, chociaż na chwilę po uruchomieniu automatu do gry!

W budowie Legends of Ra automat do gry brak za to zaskoczeń – slot korzysta ze sprawdzonej formuły 5 bębnów i 3 linii, do tego dokłada też 9 linii wygrywających. Nie jest to zła ilość, szczególnie gdy pod uwagę weźmiemy nieco niższe niż średnie RTP slotu, wynoszące 95,82%. Oznacza to regularne wygrane, jednak czasami mogą przychodzić one rzadziej niż na innych grach. Z drugiej strony wskaźnik ten budowany jest na podstawie tysięcy gier, nie powinniśmy zatem przejmować się nim aż tak mocno.

Evoplay ponownie umożliwia postawienie wielu różnych zakładów na swoim automacie, przyjmując zakłady już od 0,10 kredytów. Takie stawki umożliwiają zabawę nawet z niskimi depozytami do kasyna. Z drugiej strony gra umożliwia też postawienie 100 kredytów na jeden obrót – tak duże pieniądze zagwarantują nam maksymalne wypłaty ze slotu.

Gra ma też kilka usprawnień. Przede wszystkim znajdziesz tutaj tryb turbo, który przyspiesza obrót każdego spinu. Drugim udogodnieniem jest tryb autogry, którą można dostosować do swoich potrzeb – oznacza to, że możesz określić, po jakiej wygranej czy przegranej ma zostać ona przerwana. Tak jak pisaliśmy, slot ma też specjalne symbole. Scatter przedstawiony jest tutaj jako księga, która wypłaca za odpowiednie kombinacje. Bonus, przenoszący nas do specjalnego trybu gry, przedstawiony jest za to jako tytułowy bóg Ra.

Niewątpliwym plusem automatu jest też jego wersja mobilna, w którą grać można na tabletach i telefonach bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Dzięki temu slot uruchomisz nawet na starszym sprzęcie czy mniej popularnym systemie urządzenia. Gra wygląda świetnie na nawet mniejszych ekranach i pozostaje na nich bardzo czytelna, więc w wersję mobilną grać możesz bez żadnych obaw!

Jak grać na automacie Legends of Ra?

Co musisz wiedzieć o przebiegu rozgrywki? Tak samo, jak budowa slotu, granie na nim jest dosyć tradycyjne. Jeżeli grałeś na jakimkolwiek innym automacie od Evoplay na pewno nie będziesz miał problemów z odnalezieniem się w Legends of Ra automat.

Z drugiej strony, bez względu na swoje doświadczenie, przygodę z tym slotem koniecznie rozpocznij od zapoznania się z instrukcją rozgrywki. Znajdziesz ją pod przyciskiem „i”, który umieszczono w lewym dolnym rogu ekranu. Dowiesz się z niej o dokładnym przebiegu linii wygrywających czy dokładnym działaniu poszczególnych funkcji bonusowych gry.

Gdy skończysz już czytać, koniecznie dostosuj stawkę zakładu. Gra automatycznie uruchamia się z zakładem za 10 kredytów, a jeżeli chcesz go zmienić, wystarczy nacisnąć na pole Bet. Z okna, za pomocą suwaka, wybierzesz kwotę, za którą będziesz chciał grać. Możesz też skorzystać z przycisków + i – by dostosować stawkę zakładu.

Po prawej stronie wyświetlacza zobaczysz kilka innych opcji – między innymi włącznie trybu turbo, głośniczek, którym wyciszysz grę, a także koło zębate, którym przejdziesz do opcji slotu. Tam, między innymi, dostosujesz tryb turbo. Po sprawdzeniu instrukcji i wybraniu kwoty, za którą będziesz chciał grać, możesz uruchomić slot. Zrobisz to przyciskiem na jego środku. Dłuższe przytrzymanie tego samego guzika pozwoli też na uruchomienie trybu auto.

Wszystkie wygrane na slocie zostaną odpowiednio podświetlone i zakomunikowane, dzięki czemu zawsze będziesz wiedział, ile dokładnie wygrałeś. Swój stan konta zawsze widzieć będziesz po lewej stronie wyświetlacza – pole Balance umieszczono zaraz obok guzika otwierającego instrukcję gry.

Legends of Ra – naszym zdaniem

Czy gra ta jest warta twojego czasu i pieniędzy? Tak jak pisaliśmy we wstępie, slot ten jest naprawdę unikatowy, głównie ze względu na swoją świetną grafikę, klimat oraz wszystkie funkcje specjalne. Do tego dochodzą naprawdę dobre wygrane, które zachęcają do dłuższego grania – w temacie klasycznych egipskich slotów trudno znaleźć konkurencję dla tej produkcji. Nie wierzysz nam? Koniecznie sprawdź Legends of Ra demo na naszej stronie – tylko uważaj, nawet darmowa wersja potrafi wciągnąć na długie godziny, a więc przygotuj sobie wolne popołudnie na sprawdzenie tej produkcji!