Nuke World

Star Star Star Star Star

Grając na automatach online rzadko kiedy trafić można na produkcję tak rozbudowaną, jak Nuke World. Darmowa gra hazardowa wyszła spod skrzydeł dewelopera Evoplay, a więc osób zaznajomionych z tematyką internetowych slotów nie powinny dziwić takie zachwyty – w końcu wszystkie ich produkcje to gry rozbudowane, oferujące świetne bonusy i wysokie wygrane.

Ten slot nie odbiega mocno od tej formuły. Wyróżnia się spośród innych automatów do gier dewelopera swoim motywem – mamy tutaj do czynienia z opancerzonymi zwierzakami, walczącymi ze sobą, a na bębnach gry spotkać można kolorowe symbole, jak i wybuchowe bomby.

O tym, jak złożony i emocjonujący jest to slot dowiesz się z naszej recenzji – ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze takie emocje da się odczuć czytając tekst. Dlatego właśnie zachęcamy do sprawdzenia Nuke World demo na naszej stronie. Darmowa wersja gry dostępna jest dla każdego, nawet bez zakładania konta w serwisie!

Bonusy i funkcje specjalne Nuke World

Naszą recenzję zaczniemy od najbardziej złożonego elementu tej gry, czyli jej funkcji specjalnych. Już uruchamiając grę zobaczymy intro przedstawiające kilka specjalnych bonusów, które przypisane są do naszego głównego bohatera – lisa, walczącego ogromnym mieczem. Posiada on 4 ataki – Vortex, który doda do pola specjalną bombę na środku automatu, umożliwiając nam zdobycie dodatkowych wygranych; Eviscerate, które przetnie kilka linii i doda symbole Wild na planszę; Flare, które wykreśli z planszy mniej wartościowe symbole, a do tego doda symbole Wild do gry; Ricochet, który odbije się od kilku bomb i zamieni je na symbole Wild.

To jednak nie wszystko, co oferuje Nuke World automat. Gra działa z bonusem Avalanche, który po wygranej kasuje zwycięskie symbole, dodając do planszy nowe. Wszystkie wygrywające bonusy ładują specjalny licznik, Ultimate, który po napełnieniu pozwala naszemu bohaterowi zaatakować jednego z 4 bosów gry. Każdy z nich, po otrzymaniu ataku, zostaje zamieniony kolejnym, a do tego oferuje nam funkcję dodatkową – taką jak dołożenie symbolu Bomby do wyświetlacza czy zyskanie dodatkowych symboli Wild.

W grze dostępne są też mnożniki, przypisane do symboli bomb – dużych i ogromnych. Te pierwsze powstają po trafieniu 4 takich samych małych bomb obok siebie – symbol powstały z nich gwarantuje mnożnik x2. W przypadku trafienia 9 bomb mnożnik rośnie do x5.

Slot ma też funkcję Wild – przedstawiony jest on jako specjalna bomba z czaszką. Nie może ona zamienić się we wspomniane wyżej duże i ogromne bomby, jest jednak w stanie podmienić dowolny inny symbol, tym samym gwarantując nam dodatkowe wygrane. Haczyk polega na tym, że symbol ten dostępny jest jedynie w trakcie ataków naszego lisa, lub podczas walki z bossem – a więc po wypełnieniu specjalnego licznika.

Musimy też opowiedzieć o wygranych przypisanych do poszczególnych bomb i symboli w Nuke World online. Prezentujemy je poniżej, wyłącznie do wygranej x7 – maksymalna kombinacja na slocie wynosi 15. Wszystkie mnożą nasz zakład o podaną kwotę w tabeli.

Symbol x5 x6 x7
Żółta bomba 2 5 10
Czerwona bomba 1,20 3 6
Zielona bomba 1 2,50 5
Niebieska bomba 0,70 1,20 2,50
Żółty fragment 0,50 1 2
Czerwony fragment 0,40 0,80 1,50
Zielony fragment 0,30 0,70 1,20
Niebieski fragment 0,20 0,50 1

Co wyróżnia Nuke World od konkurencji?

Powiedzmy sobie to szczerze – wiele rzeczy. Slot przede wszystkim cechuje się świetną grafiką i jeszcze lepszymi animacjami, szczególnie podczas funkcji specjalnych, takich jak ataki naszego liska. Do tego dochodzi naprawdę dobra muzyka, która świetnie pasuje do klimatu całej gry.

Nuke World gra zbudowana jest z 7 bębnów i takiej samej ilości linii. Nie posiada klasycznych linii wygrywających – warunkiem wygranej jest ułożenie przynajmniej 5 takich samych symboli obok siebie. To oznacza dosyć dobre szanse na zwycięstwo, szczególnie gdy pod uwagę weźmiemy funkcję avalanche.

Co jeszcze ma gra? Całkiem dużo stawek zakładów do wyboru. Najmniejszy wynosi 0,10 kredytów, podczas gdy maksymalnie na jedną grę postawić można 500 kredytów. Oczywiście, jak na każdym slocie, im więcej postawisz, tym więcej wygrać możesz. A wygrywanie na tym automacie nie jest aż taką rzadkością, głównie za sprawą RTP, które wynosi aż 96.33%. To świetny wynik, stawiający grę ponad średnią spotykaną na automatach tego typu.

Na automacie bawić się mogą też gracze mobilni – jeżeli preferujesz rozgrywkę na telefonie czy tablecie, to slot ten uruchomisz prosto ze swojej przeglądarki. Nie musisz instalować żadnych dodatkowych aplikacji, by cieszyć się taką samą rozgrywką, jak na komputerach osobistych. Automat umożliwia też korzystanie z trybu automatycznego, który znacząco przyspiesza rozgrywkę. Podobnie jak w innych grach Evoplay, tak i tutaj tryb ten można też dodatkowo dostosować według własnych potrzeb i upodobań. Slot ma też tryb turbo spinów, króty jest pomocny w kasynie online.

Jak grać na slocie Nuke World?

Gra jest dosyć rozbudowana, jeżeli chodzi o jej funkcje, ale nie jest trudna w obsłudze. Pierwszym krokiem powinno być przeczytanie instrukcji Nuke World automat do gry. Znaleźć można ją w menu, które otworzysz przyciskami po lewej stronie. Z menu dowiesz się o działaniu wszystkich bonusów, a także o dokładnych wygranych czy działaniu poszczególnych przycisków. Drugim co musisz zrobić, to wybranie stawki zakładu. Wystarczy, że naciśniesz na przyciski + i – w sekcji Bet, lub naciśniesz na całą sekcję – wtedy otworzysz dodatkowe okienko ze specjalnym suwakiem, którym szybciej wybierzesz interesującą cię kwotę.

Po tym wszystkim wystarczy nacisnąć na przycisk na środku, by rozpocząć rozgrywkę. Po jego prawej stronie znajdziesz guzik odpowiedzialny za wspomniany już tryb automatyczny. W lewym górnym rogu ekranu znajduje się też licznik, pokazujący twoje ostatnie wygrane, a także licznik ataku twojego bohatera. Z rzeczy ważnych na wyświetlaczu warto wiedzieć też, gdzie szukać informacji o swoim stanie konta – te widać zawsze na środku wyświetlacza w sekcji Balance.

Nuke World – jak oceniamy automat?

Co więcej możemy powiedzieć w tym podsumowaniu, niż to, że mocno polecamy ten automat i gorąco zachęcamy do sprawdzenia go? Gra jest niezwykle dobrze przemyślana i zaskakuje przede wszystkim ogromem swoich funkcji specjalnych, które skutecznie urozmaicają rozgrywkę i sprawiają, że każdy spin jest unikatowy.

Jeżeli jednak nieco przeraża cię ilość bonusów na tym automacie, koniecznie sprawdź Nuke World bez rejestracji na naszej stronie. W darmowej wersji nie będziesz ryzykował kasą, dzięki czemu dokładnie poznasz wszystkie opcje slotu i zapoznasz się z każdą funkcją dodatkową, co pozwoli ci dobrze przygotować się do gry o pieniądze w kasynie online!