Queen of Hearts – recenzujemy ten automat

Star Star Star Star Star

Dla wszystkich fanów gier hazardowych wyprodukowanych przez firmę Novomatic lub jej spółkę – córkę Greentube mamy dziś prawdziwą niespodziankę. Jest nią wersja Deluxe słynnej gry slotowej wyprodukowanej w 2008 roku, czyli Queen of Hearts online. Oczywiście oryginalna wersja nie nadaje się dziś do używania z uwagi na konieczność stosowania technologii Flash, ale Queen of Hearts Deluxe jest w pełni funkcjonalną wersją dostosowaną do wymogów współczesnych komputerów i urządzeń mobilnych. I właśnie ten tytuł chcemy Ci zaprezentować dzisiaj bliżej. Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji!

Możesz także uzupełnić wiedzę teoretyczną o trochę praktyki grając w przygotowane przez nas dzisiaj dla Ciebie Queen of Hearts demo. To doskonały sposób na to, by poznać tę grę bliżej, sprawdzić kompatybilność z Twoim urządzeniem mobilnym, a także zapewnić sobie mnóstwo świetnej zabawy. Jest to oczywiście gra oferująca w pełni darmową rozrywkę, ale jednocześnie dysponująca identycznymi funkcjami i opcjami co tytuł spotykany w kasynach online.

A to oznacza, że nie wydając ani grosza możesz poznać tę grę od podszewki dając sobie sporą przewagę już na starcie. A to dlatego, że gdy zechcesz zagrać w nią na prawdziwe pieniądze, nie będziesz już zupełnie niedoświadczonym graczem, ale prawdziwym wyjadaczem, który przy tej konkretnej grze spędził długie godziny!

Funkcje specjalne dostępne w grze Queen of Hearts

Firma Novomatic nigdy nie była traktowana jako producent wyposażający swoje gry hazardowe w niezliczone ilości funkcji specjalnych, a Queen of Hearts automat nie jest pod tym względem wyjątkiem – nawet biorąc pod uwagę fakt zmodernizowania tego tytułu przez firmę Greentube. Ale nie oznacza to, że nie mamy tutaj żadnych opcji dodatkowych.

Zwróćmy przede wszystkim uwagę na symbol twarzy kobiety wpisanej w serce. Pełni on rolę Scattera. Oznacza to, że po pierwsze wypłaca wygrane zgodnie z zamieszczoną poniżej tabelą wypłat za odpowiednią liczbę symboli, po drugie jest to symbol zupełnie niezależny od aktywnych linii wygranych (chcemy przez to powiedzieć, że do uzyskania wygranych wystarczy trafić w oknie gry 2, 3, 4 lub 5 Scatterów i nie muszą one znajdować się na tej samej aktywnej linii wygranych), a po trzecie zapewniają one graczowi darmowe spiny.

Za trzy Scattery nagrodą jest 8 darmowych spinów, cztery Scattery to 15 spinów, a za pięć takich symboli otrzymasz aż 20 darmowych spinów.

Drugim ważnym symbolem jest czerwone serce. Pełni on rolę Wilda zastępując inne symbole, jakie mogą pojawić się na bębnach. To oczywiście ma istotne znaczenie pod względem tworzenia wygrywających kombinacji. Ponadto w trakcie darmowych spinów w losowych momentach przez okno gry może przelecieć mały cherubinek, który rozrzuci dodatkowe Wildy w oknie gry. Zostaną one na miejscach, a jeśli w ten sposób powstanie nowa wygrywająca kombinacja, to gracz otrzyma należną wypłatę. A tak prezentuje się tabela wygranych w grze Queen of Hearts.

Symbol 2 symbole 3 symbole 4 symbole 5 symboli
Wild (czerwone serce) 10 200 200 10 000
Żółta róża 50 50 300 3 000
Zamek 20 25 100 500
Korona i Pierścień 20 75 500
Król 10 50 250
Dama 10 50 200
Walet 5 25 200
Dziesiątka i Dziewiątka 5 25 100
Kobieta (scatter) 2 5 20 400

Co powinieneś wiedzieć na temat slota Queen of Hearts

Queen of Hearts automat do gry to produkt firmy Novomatic i wydany został na rynek w 2008 roku. Kilka lat później został zmodernizowany przez należącą do tego giganta firmę Greentube, w efekcie czego otrzymaliśmy wersję Deluxe. Jest to ogólnie rzecz biorąc gra należąca do kategorii Hot Spot i spełniająca wszystkie wymogi niezbędne do tego, by być uznawana za naprawdę doskonałego przedstawiciela tego gatunku.

Od strony technicznej jest to typowa maszyna slotowa oparta o mechanikę w układzie 5×3, czyli ma 5 bębnów i 3 rzędy symboli. Do tego dochodzi jeszcze 10 aktywnych linii wygranych. Jeśli chodzi o zmienność, to jest ona średnia, co w połączeniu ze współczynnikiem zwrotu dla gracza (Return to Player – RTP) wynoszącym 95,31% daje dosyć wysoką szansę na uzyskanie atrakcyjnych wygranych.

Typowo dla gier firm Novomatic / Greentube prezentuje się zakres dostępnych zakładów. Minimalna kwota do postawienia na jeden spin wynosi tutaj 0,01 monety, a maksymalna suma to 45 monet. Poza tym mamy tutaj także ciekawe funkcje specjalne, jak Scattery, Wildy, darmowe spiny oraz, grę bonusową typu Gamble.

Czy granie w Queen of Hearts jest trudne?

Queen of Hearts gra jest zaprojektowana tak, by z jej obsługą nie mieli problemu nawet zupełnie początkujący użytkownicy. Ma ona dosyć ciekawą oprawę graficzną, choć niestety po niej najbardziej widać upływ czasu. Ale gra wykonana jest naprawdę starannie i z pomysłem. Okno gry ma białe tło, symbole są naprawdę ładnie zaprojektowane i wykonane, całość prezentuje się więc stylowo i estetycznie.

Pod oknem gry mamy bardzo typowy dla gier firmy Novomatic panel sterowania. Zawiera on wszystkie niezbędne elementy sterujące rozgrywką oraz sporo informacji dodatkowych. Dowiemy się z niego na przykład ile wynosi nasze bieżące saldo, zakład na następny spin, ostatnia wygrana i tak dalej. Oprócz tego możemy ustawić parametry gry automatycznej, zmodyfikować liczbę aktywnych linii wygranych w zakresie od 1 do 9, ustawić kwotę zakładu na linię oraz oczywiście rozpocząć grę. Do tego ostatniego służy zielony przycisk opisany jako Start znajdujący się po prawej stronie panelu sterowania.

Jeśli to Twój pierwszy kontakt z Queen of Hearts, to powinieneś zwrócić także baczną uwagę na niebieski przycisk opisany jako PAYTABLE. Jeśli go klikniesz, to ekran gry zostanie zastąpiony przez instrukcję obsługi tej gry zawierającą wszystkie niezbędne informacje na jej temat i pozwalającą szybko zapoznać się ze wszystkim, co warto wiedzieć przed rozpoczęciem gry.

Queen of Hearts – poznaj naszą opinię

Jeśli lubisz specyficzny klimat gier hazardowych firmy Greentube, to z pewnością Queen of Hearts bez rejestracji przypadnie Ci do gustu. Jest to bowiem klasyczny produkt dla tego dostawcy oferujący wszystko to, z czego znana jest ta firma. Oryginalna oprawa graficzna i standardowy interfejs, szeroka gama zakładów oraz dodatkowo szansa uzyskania wysokich wygranych to najważniejsze cechy tego tytułu. Uważamy, że koniecznie warto zagrać w tę konkretną maszynę slotową!