Wheel of Fortune

Star Star Star Star Star

Wheel of Fortune – recenzja automatu do gry

W 2005 roku studio IGT wydało grę hazardową online, która jako jedna z pierwszych w historii była wyposażona w progresywny jackpot. Wheel of Fortune to klasyczny automat do gry wyposażony w motyw przewodni nawiązujący do szeroko pojętego bogactwa. Jego symbole przedstawiają drogie przedmioty, które są doskonałym nawiązaniem do automatów, czyli gier umożliwiających szybkie wzbogacenie się. Jest to pięciobębnowy automat z RTP równym 96%.

IGT jest dużą firmą zajmującą się projektowaniem gier dla kasyn online, posiadająca już kilka filii na całym świecie. IGT powoli wypełnia swoją misję stania się liderem na rynku. Firma IGT stale się rozwija, tak samo jak tworzone przez nią oprogramowanie. Są to przede wszystkim innowacyjne automaty do gry. Znajdziesz je na każdej, bez wyjątku, platformie z grami hazardowymi. Przykładami innych gier od IGT są Candy Bars, Crown of Egypt, Elephant King.

Grę jackpot można wygrać jedynie grając z użyciem prawdziwych środków. Grając na naszej stronie możesz zaznajomić się z zasadami automatu Wheel of Fortune bez rejestracji, za wirtualną walutę. Zachęcamy gorąco do przeczytania stworzonej przez nas recenzji.

Bonusy i wygrane w grze Wheel of Fortune

Symbol Wild, który możemy spotkać w tym automacie, ma za zadanie zastąpić nieobecne regularne ikony gry (czyli wszystkie poza złotym symbolem) i stworzyć razem z nimi wygrywające kombinacje. Symbol Wild może pojawić się podczas funkcji re-spin i Wild Reel.

Trzy lub więcej złotych symboli Wheel of Fortune zainicjują funkcję specjalną koła Wheel of Fortune. Im więcej symboli znajdzie się na planszy w trakcie jednego zakręcenia, tym lepsze koło się uruchomi. 3 symbole aktywują koło Wheel, 4 – Super Wheel, natomiast 5 – Ultra Wheel. Uzyskujemy jedno zakręcenie, które włącza się samoistnie. Segment koła, który zatrzyma się na zaznaczonym polu.

Progresywny jackpot w grze Wheel of Fortune online zdobywamy w chwili, gdy koło fortuny zostanie zatrzymane na segmencie zawierającym specjalny symbol Mega Jackpots Bonus. Oto poszczególne segmenty obecne na kołach:

  • Mystery Transform – na planszy pojawia się do 9 symboli „?”, które zmieniają się w jeden, losowy symbol, z wyjątkiem symbolu Wheel of Fortune
  • Wild Reel – wszystkie symbole Wheel of Fortune zmieniają się w symbole Wild. Uzyskujemy trzy lub więcej re-spiny, podczas których symbole Wild przyklejają się do planszy
  • Re-spin Feature – gracz otrzymuje 3, 4 lub 5 re-spinów, zależnie od rodzaju Wheel of Fortune
  • Mnożnik – wygrana zostaje pomnożona 3 – 10x, 15 – 50x lub 75 – 250x
  • Mega Jackpot – na ekranie pojawiają się 24 koperty. Jeśli odsłonimy kopertę z jackpotem, bonusowa suma zostanie dopisana do salda

Poniżej przedstawiamy tabelę wypłat przy stawce 200 kredytów:

Symbol x3 x4 x5
Wild 30 60 600
Samolot 15 50 150
Jacht 15 45 125
Samochód 10 30 90
Pierścionek 10 30 80
A 5 20 60
K 5 20 55
Q 5 15 50
J 5 15 45

Najważniejsze fakty na temat Wheel of Fortune

Wheel of Fortune to wideo slot z elementami grafiki 3D. Plansza ma klasyczny rozkład, czyli 5 bębnów i 3 rzędy. Symbole łączą się ze sobą w 20 aktywnych układów. Minimalny zakład wynosi 0,40 monet, podczas gdy maksymalny – 800. Wheel of Fortune automat do gry ma wartość zwrotu dla gracza 96% i średnią wariancję, dlatego wygrane mogą trafiać się również podczas regularnej rozgrywki. W Wheel of Fortune automat można grać na telefonach i tabletach, w specjalnej wersji przenośnej, którą można uruchomić bezpośrednio z przeglądarki. Dostępny jest też tryb rozgrywki automatycznej.

Dodatkowymi funkcjami tego automatu są darmowe spiny, mnożniki, re-spiny, a także tajemnicze symbole i symbole Wild. Najważniejszą funkcją bonusową tego automatu jest jednak progresywny jackpot, który osiąga różne rozmiary. Najwyższa jak dotąd wygrana z jackpotów progresywnych sieci IGT wyniosła 1,022,077.

Na czym polega gra Wheel of Fortune?

Wheel of Fortune jest automatem o prostej, ale niezwykle estetycznej grafice, która nadal wygląda dość świeżo, choć od premiery minęło już kilkanaście lat. Fabuła tego automatu jest połączeniem motywu kosmosu i bogactwa. W tle znajduje się przestrzeń kosmiczna, na której rozsiane są gwiazdy. Na planszy pojawiają się natomiast ikony symbolizujące to, co kojarzy nam się z zamożnością, na przykład sportowe samochody, jachty czy samoloty.

Przez cały czas trwania słychać muzykę, którą możemy w każdej chwili wyciszyć. Ponadto grze towarzyszą również inne dźwięki nadające dynamiki i podkreślające charakter automatu, nawiązujące do telewizyjnych teleturniejów. Animacje gry wyglądają raczej przeciętnie, ale nie sprawiają problemów, gdyż są płynne. Po kilku minutach braku aktywności gra poprosi nas o odświeżenie strony.

Aby wygrać nagrodę w grze podstawowej, musisz uzyskać przynajmniej 3 takie same ikony, w jednej z 20 ustalonych z góry kombinacji. Wówczas dostaniesz nagrodę, której wysokość możesz wcześniej sprawdzić w tabeli wypłat. Wszelkie informacje na temat wypłat i zasad wszystkich zwykłych i bonusowych funkcji, w jakie wyposażona jest Wheel of Fortune gra, znajdują się w menu Paytable, na samej górze ekranu.

Obok niego znajdziesz też przyciski pomocy, informacji o odpowiedzialnej grze czy wyłączenia automatu. Z lewej strony wyświetlają się istotne liczby, w tym wygrana i pozostały balans monet. Na samym dole znajdziesz przyciski „+” oraz „-„, do zmiany zakładu kolejnych spinów. Same zakręcenia możesz wykonywać klikając w przycisk spin po prawej stronie. Nad nim znajduje się kolejny, mniejszy przycisk, aktywujący tryb gry automatycznej. Nawigacja w tej grze może nie jest wybitnie przejrzysta, ale jest równocześnie bardzo prosta w obsłudze.

Czy Wheel of Fortune to gra o wysokiej wypłacalności?

W ramach jednego spinu, przy zastosowaniu maksymalnego mnożnika, możesz uzyskać teoretycznie aż 9,999,999,999 monet. Jeszcze nikomu się to nie udało, jednak, jeśli dopisze Ci szczęście, staniesz się pierwszą w historii osobą, która zdobędzie najwyższą wygraną w automacie Wheel of Fortune. Ponadto, drugorzędną wygraną, może być jackpot, który stale rośnie. Grę tę właśnie z tego względu polecilibyśmy naszym czytelnikom, zwłaszcza tym związanym z kasynami od dłuższego czasu. Nowi gracze powinni jednak nauczyć się mechanizmów automatów na nieco prostszych slotach, z łatwiejszymi do zrozumienia zasadami.

Życzymy powodzenia w zdobywaniu jackpotu. Jeśli jednak nie czujesz się do końca pewien, czy to jest odpowiedni czas na grę na pieniądze, na naszej stronie możesz zagrać w Wheel of Fortune demo. Codziennie umieszczamy tu wiele ciekawych automatów do gry w darmowych wersjach, dlatego zachęcamy do regularnych odwiedzin.